KVALIFIKACIJE SUDACA ZA OLIMPIJSKE IGRE 2016.

Moskva, Rusija 3. – 6. 04.2015.god.

Od dvanaest međunarodnih sudaca koje je Hrvatski taekwondo savez kandidirao za kvalifikacije na Olimpijske igre 2016. godine, poziv od sudačke komisije Svjetske taekwondo federacije stigao je na dvije adrese. To su međunarodne sutkinje Renata Crkvenac(Susedgrad-sokol) i Iva Romanov (Novi Zagreb). Ovaj poziv za kvalifikacije još jednom je ukazao na poštovanje koje hrvatski suci uživaju u Na trening kampu u Moskvi bit će selektirani oni najspremniji, a kroz cijeli period do Olimpijskih igara bit će izabrano 50 sudaca sa svih kontinenata koji će imati čast suditi u Riu de Janeiru.

Na posljednjim Olimpijskim igrama u Londonu, to je uspjelo Renati Crkvenac, koja je postala prva sutkinja u povijesti hrvatskog taekwondoa, koja je sudila ovakvo prestižno natjecanje.