TAEKWONDO PRVENSTVO ZA UČENIKE OSNOVNIH ŠKOLA GRADA ZAGREBA

03.12.2016. OŠ „Ivo Andrić“

I ove godine zbog velike popularnosti taekwondo sporta u Gradu Zagrebu, već drugu godinu Zagrebački taekwondo savez, organizirao je „Prvenstvo učenika osnovnih škola Grada Zagreba“. Domaćinstvo natjecanja preuzela je OŠ „Ivo Andrić“, a održalo se u dvije discipline u borbama i formama. Osnovna karakteristika natjecanja bila je, da se provodilo po modificiranim pravilima Hrvatskog i Zagrebačkog saveza gdje nema udaraca nogom u glavu. Ovakav humani pristup omogućio je najširoj populaciji učenika da na strunjači provjere svoje sposobnosti. Na natjecanju je sudjelovalo 216 učenika iz 66 zagrebačkih osnovnih škola a poseban gost bio je Pročelnik Gradskog ureda za obrazovanje kulturu i sport, Ivica Lovrić.

Uz veliku podršku nastavnika, trenera zagrebačkih klubova i roditelja natjecanje je završilo u izuzetno prijateljskoj atmosferi.

Naslove najboljih u 2016 godini ostvarile su:

Borbe - učenici:
  1. OŠ. Sesvete