MEDITERANSKE IGRE

17. Mediteranske igre održale su se od 20 do 30. lipnja ove godine u Mersinu, Turskoj, a prisustvovale se 24 nacije u 27 sportova. Taekwondo je po prvi puta je prisustvovao kao jedan od sportova na Mediteranskim igrama, a po rasporedu se natjecanje održalo od 21. do 23. lipnja.

Hrvatsku su predstavljali sportaši iz raznih disciplina, no nažalost zbog visokih propisanih standarda za natjecatelje i vrlo brzo nakon toga Svjetskog seniorskog prvenstva u Mexicu, Hrvatska nije imala predstavnika u taekwondou. Neovisno o tome, timu taekwondo sudaca na Mediteranskim igrama pridružila se naša međunarodna sutkinja Iva Romanov, koja je igrom slučaja sudeći u finalu, žene u kategoriji do 67 kg, gdje je Nur Tatar, srebrna Olimpijka iz Turske nadmoćno probijedila Hakimu El Meslahy iz Maroka, završila u novinskom članku službenog časopisa Mediteranskih igara.

Mersin i Adana, dva grada u kojima su se odvijala natjecanja, odisali su gostoljubivošću i ljubaznošću domaćina, a brojne obnovljene i novosagrađene dvorane, učinile su igre upravo onakvima kakvim bi i trebale biti, uspješno organizirane.

U tri dana natjecanja u taekwondou uz nadasve ugodnu atmosferu, najviše zlatnih medalja odnijeli su Španjolci (3), zatim domaćini Turci (2), nakon kojeg slijede Francuska, Maroko i Egipat (1).

POLAGANJE ZA CRNE POJASE

U dvorani 4, Doma sportova dana 29.06.2013. Hrvatski taekwondo savez održao je polaganje za crne pojaseve od 1 – 4 dana.
Ispit je prijavilo 99 kandidata od kojih je većina bila iz zagrebačkih klubova.
Većina kandidata uspješno je položila zadani program.

U ispitnoj komisiji HTS-a bio je i tajnik saveza A. Vučenik, 7 Dan.

REDOVITA SKUPŠTINA ZAGREBAČKOG TAEKWONDO SAVEZA

Dana 27.06.2013. u svečanoj atmosferi održana je redovita skupština Zagrebačkog taekwondo saveza.
Nakon usvojenih izvješća, na upražnjeno mjesto dopredsjednika saveza u Izvršni odbor izabran je g. Dinko Ereš (Lokomotiva), a u punopravno članstvo primljen je klub „Mungos".
Zagrebački taekwondo savez sada broji 32 punopravne članice.

SPORTSKI DAN TK MUNGOS

U nedjelju, 09.06.2013., u krugu škole Dr. Vinka Žganca u Kozari boku, Zagreb održao se sportski dan taekwondo kluba Mungos koji se sadržavao od:

Taekwondo humanitarnog turnira koji se održao na vanjskom igralištu OŠ Dr.Vinka Žganca.
Sudjelovali su: TK Lokomotiva, TK Medvedgrad, TK Kondor, TC Maras, TK Rugvica, TK Kong Soo Do, TK Martingrad te TK Mungos, kao domaćini i organizatori turnira. Natjecala su se djeca predškolske (vrtićke) te osnovnoškolske dobi.
Turnir je bio prijateljski te humanitarne prirode, a sav prihod od kotizacija namijenjen je dječjem vrtiću "Zrno", Kozari bok, Zagreb, u svrhu poboljšanja uvjeta za siguran boravak i odrastanje djece u vrtiću.

Demonstracije padobranaca
Iz aviona, iznad igrališta škole, iskočila su 4 padobranca koji su dio Hrvatske muške padobranske reprezentacije

Utrka djece i odraslih
Bilo je 5 grupa. Prve 4 grupe bile su podijeljene na razrede od 1-8 razreda, a 5. grupa bili su odrasli. Posebno su se pratili rezultati za muškarce i posebno za žene. Dužina staze za mlađe iznosila je 500 m, a za starije 1500 m. Staza je bila osigurana i imala je policijsku pratnju.

OBAVIJEST KLUBOVIMA

Redovna skupština saveza održat će se 27.06.2013. u 17,00 sati.

Materijali za skupštinu poslani su poštom.

Klubovi koji do petka 21.06.2013. nisu primili poštu neka se jave u kancelariju saveza.

NAGRADNA IGRA SPTV I ROST ŠPORTA

TK Čigra izabran je među top 10 najboljih klubova nagradne igre SPTV i ROST ŠPORTA i tako postao jedini taekwondo klub koji ima mogućnost osvojiti sportsku opremu u vrijednosti 20.000,00 kn.

Za odabranih 10 klubova moći će se glasati do 30.06.2013. SMS-om na broj 60159 i to npr. ako se glasa za prijedlog broj 8 – sadržaj poruke: OPREMA08, Ivana Ivic, Jurisiceva 1, 10000 Zagreb

(napomena: pri slanju poruke nemojte koristiti dijakritičko znakovlje č,ć,ž,š,đ).

TK “ČIGRA” NALAZI SE KAO PRIJEDLOG BROJ 8

8. Prijedlog - Taekwondo klub Čigra Zagreb; za glasanje slati SMS sadržaja:
OPREMA08 IME PREZIME, ADRESA, GRAD

Svi koji glasaju mogu osvojiti nagradu u iznosu 1000,00kn koju će moći iskoristiti u sportskom dućanu Rost Šport.

Ista osoba može glasati više puta i time si povećati šanse za dobitak.

AUSTRIA OPEN 2013

Veliki uspjeh postigli su članovi zagrebačkih klubova u sastavu hrvatske reprezentacije juniora i kadeta koji su nastupili na prestižnom turniru A- klase Europske taekwondo unije. U konkurenciji 45 zemalja i preko 1300 natjecatelja hrvatska reprezentacija osvojila je 1. mjesto.

Rezultatu su najviše doprinijeli:

Junori:
Hrvoje Šep (Jastreb), 2. mjesto
Marko Maljković (Osvit), 3. mjesto
U sastavu reprezentacije još su bili: Ivan Penava (Orion), Leon Bjažić (Pantera), Marko Gregurić (Jastreb) i Mislav Salopek (Susedgrad-sokol).

Juniorke
Sara Čibarić (Orka As), 3. mjesto
Sastav reprezentacije još su činili: Sara Gelenčer (Osvit), Matea Knežević (Škorpion).

Kadeti
1.Jan Kolić (Osvit), 1. mjesto
2. Marko Golubić (Orka As), 2. mjesto
U sastavu reprezentacije: Ivan i Marko Samac (Metalac), Marko Vincek (Feniks Vukomerec), Luka Turkalj (Dubrava).

Kadetkinje
Helena Mrzljak (Osvit) 1. mjesto
U sastavu reprezentacije: Paola Strašćek (Jastreb)

Također su bili uspješni seniori zagrebačkih klubova:
Martina Zubčić (Dubrava), 1. mjesto
Antonija Žeravica (Orion), 1. mjesto
Deni Andrun Razić (Osvit),1. mjesto
Stela Šimunić (Osvit), 3. mjesto
Lucija Kruneš (Feniks Vukomerec), 3. mjesto 

XVI MEĐUNARODNI TURNIR „FOJNICA OPEN“

Da Izvršni odbor ZTS-a brine o mladim snagama, dokazuje nastup kadetske selekcije Zagrebačkog taekwondo saveza na međunarodnom turniru u Fojnici 01.06.2013, gdje su nastupili natjecatelji iz Slovenije; Hrvatske i zemlje domaćina: Bosne i Hercegovine.
Zagrebačka selekcija kadeta nastupila je sa 19 natjecatelja pod vodstvom voditeljice zagrebačkog taekwondo centra Azre Zukanović i pomoćne trenerice Milice Radočaj.

U konkurenciji kadeta i kadetkinja selekcija je osvojila prvo mjesto dok su u ukupnom poretku bili treći.
Posebno su se istakli: Vedran Raičković, Tin Duž, Niko Popović, Nina Javorsky i Lea Majetić.

PRIPREME ZA POLAGANJE CRNIH POJASA

Pripreme za polaganje majstorskih zvanja kandidata zagrebačkih klubova održavat će se u dvorani 4 Doma sportova, utorkom 17,00 – 19,00 sati. i četvrtkom od 15,00 – 17,00 sati.

Pripreme će započeti u utorak, 04.06.2013. a trajat će do održavanja datuma polaganja ispita.

Pripreme vodi trener Vlado Ivček 6 Dan.

FOJNICA OPEN

Popis natjecatelja za XVI međunarodni taekwondo turnir „Fojnica open“ 31.05.2013-01.06.2013.

Redni broj Ime i prezime Kategorija
1. Vedran Raičković -33kg
2. Luka Drempetić -33kg
3. Hrvoje Milovčić -33kg
4. Ante  Rončević -33kg
5. Tin Duž -37kg
6. Borna Milovčić -37kg
7. Mateo Marić -41kg
8. Andrej Borić -41kg
9. Ante Stanković -45 kg
10. Dominik Dujmović -45kg
11. Mislav Šeničnjak -45kg
12. Tibor Sudec -49kg
13. Matej Borić -61kg
14. Dino Obradovac -65kg
15. Niko Popović +65kg
16. Silvija Jović -33kg
17. Nina Javorsky -33kg
18. Ema Vrenko -41kg
19. Jelena Huljek -51kg
20. Lea Majetić -51kg
21. Laura Glasnović -51kg
22. Ivana Bosančić -55kg
23. Lucija Pavlek +59kg

Teneri: Azra Zukanović, Milica Radočaj

 

TRENING KADETA I KADETKINJA

Zagrebački taekwondo savez u Palmotićevoj 22, organizirao je u nedjelju 26.05.2013. okupljanje kadeta i kadetkinja zagrebačkih klubova. Treningu su mogli prisustvovati isključivo crveni i crni pojasi.
Treninge je vodila trenerica Azra Zukanović koja će odabrati tim koji će nastupiti na međunarodnom turniru u Fojnici, BiH, 01.06.2013.

OKUPLJANJE KADETSKE SELEKCIJE ZTS

Pozivaju se klubovi ZTS-a na okupljanje kadetske selekcije ZTS –a, koje će se održati u nedjelju, 26.05.2013. u Palmotićevoj 22.

Kadeti: 9,00 – 10,30 sati
Kadetkinje: 10,30 – 12,00 sati.

Treningu mogu prisustvovati crveni i crni pojasi (2 Kup i više).

Osnovna oprema – dobok, bočica, fokuser, oklop,štitnici.

Prijave učesnika u kancelariju saveza do četvrtka, 23.05.2013 do 16,00 sati.

Voditelj treninga – Azra Zukanović 3 dan.

TRENING ZAGREBAČKIH SELEKCIJA

Zagrebački taekwondo savez organizirao je u vikendu 13/14.4.2013. okupljanje svih zagrebačkih selekcija.

Treninge su vodili treneri zagrebačkih klubova:

  • seniori: Ivica Klaić, 5. Dan (Metalac)
  • juniori: Dejan Mesarov, 3. Dan (Jastreb)
  • tehnika: Vlado Ivček, 6. Dan (ZTS)
  • kadeti: Azra Zukanović, 3. Dan (ZTS)

Nakon uspješno provedenih treninga odlučeno je da se sve selekcije okupljaju barem jednom mjesečno

34. BELGIAN OPEN 2013

Veliki uspjeh postigli su članovi zagrebačkih klubova u sastavu hrvatske reprezentacije koja je nastupila na prestižnom turniru A- klase, europske taekwondo unije Belgian open koji se održao u gradu Gentu 06/07. travnja 2013. godine.

U konkurenciji 31 zemlje sa 1332 natjecatelja medalje su osvojili:
Seniorke:
-62kg., 3.mj., Antonija Žeravica, „Orion“

Seniori
-74kg., 3.mj., Solenički Tin, „Susedgrad Sokol“
+87kg., 3.mj., Vedran Golec, „Jastreb“

Hrvatsku reprezentaciju činili su: Tomislav Karaula (Dubrava), Lana Čaktaš (Osvit), Filip Grgić, Marina Sumić, Stela Šimunić i Dean Šarčević (Metalac).

U ekipnom plasmanu Hrvatska je osvojila 3.mjesto.

Zapažen uspjeh postigli su zagrebački klubovi samostalnim nastupom:

Seniorka: - 49kg, 3.mj., Ana Pavlović, „Metalac“
Kadeti: -49kg, 3mj., Marko Samac, „Metalac“
Kadetkinje: -55kg, 1.mj., Barbara Maletić, „Škorpion“

OKUPLJANJE GRADSKIH SELEKCIJA

Pozivaju se članice ZTS-a da pošalju svoje perspektivne sportaše/ice na okupljanje selekcija ZTS –a, (seniori/ke, juniori/ke, kadeti/kinje i tehnika) koje će se održati 13. i 14.04.2013. godine.

Dom sportova, D-4:
Subota, 13.4. 2013.
SENIORI/KE - 10,00–12,00 sati.
TEHNIKA - 12,00–14,00 sati.

Nedjelja, 14.4.2013.
JUNIORI - 9,00–10,30 sati.
JUNIORKE - 10,30–12,00 sati.

Sportski centar, Palmotićeva 22:
Nedjelja, 14.4.2013.
KADETI - 9,00–10,30 sati.
KADETKINJE - 10,30–12,00 sati.

Treningu mogu prisustvovati natjecatelji sa minimum 2. KUP-om (crveni pojas).
Osnovna oprema – dobok, fokuser, oklop, štitnici.

Voditelji treninga
Seniori: Ivica Klaić, 5. DAN
Juniori: Dejan Mesarov, 3. DAN
Tehnika: Vlado Ivček, 6. DAN
Kadeti: Azra Zukanović,  3. DAN

Prijave kandidata potrebno je dostaviti u kancelariju saveza do SRIJEDE, 10.04.2013. do 16,00 sati.

 

OBAVIJEST

Obaviještavamo Vas da će se za vrijeme proljetnih školskih praznika treninzi šire kadetske selekcije odvijati u redovnom terminu u dvorani IV Doma sportova. 

Ponedjeljak 25.03.2013. od 09,00 do 11,00 sati
Srijeda 27.03.2013. od 09,00 do 11,00 sati
Četvrtak 28.03 2013. od 09,00 do 11,00 sati

Molimo klubove da svoje natjecatelje šalju u što većem broju.
Sve informacije na broj telefona: 095/ 3232 332 (trenerica Azra Zukanović)

DUTCH OPEN

Eindhoven, Nizozemska 16.03.-17.03.2013.

Juniori:

-73 kg 3.mjesto Ivan Penava „Orion"

Seniori

-68kg 1.mjesto Filip Grgić „Metalac"

Seniorke

-57kg 3.mjesto Martina Zubčić „Dubrava"

-62kg 1.mjesto Marina Sumić „Metalac"

-67kg 3.mjesto Ana Znaor „Pantera"

-73kg 3.mjesto Lana Čaktaš "Osvit"

REGIONALNI SEMINAR ZA SUCE HTS-A

Pozivaju se suci za sportsku borbu Hrvatskog taekwondo saveza sa prebivalištem ili boravkom u Gradu Zagrebu da prisustvuju regionalnom seminaru za suce.

ORGANIZATOR: Hrvatski taekwondo savez
DOMAĆIN: Zagrebački taekwondo savez
MJESTO: Zagreb, Dom sportova (Dvorana 4)
VRIJEME: 23. Ožujak 2013 (subota)

docPOZIV

GERMANY OPEN REZULTATI

Red.br. Ime i prezime Klub Broj pobjeda Osvojeno mjesto
1. Anamarija Petrović Pantera
2. Helena Mrzljak Osvit 3
3. Ena Ćorić Dubrava 2
4. Matea Knežević Škorpion 2
5. Tena Marinović Metalac
6. Lucija Kruneš Feniks Vukomerec 2
7. Karla Krsnik Dubrava 2 3. mjesto
8. Ana Rezo Dubrava
9. Dijana Bizjak Osvit
10. Tamara Suša Metalac 1
11. Mislav Salopek Susedgrad Sokol
12. Domagoj Ivan Raič Jastreb 1
13. Marko Samac Metalac
14. Marko Maljković Osvit 2
15. Gabrijel Puklin Susedgrad Sokol 1
16. Antonio Divković Dubrava
17. Leon Bjažić Pantera
18. Mario Jukić Casper
19. Robert Rezo Dubrava 1
20. Hrvoje Šep Jastreb 1
21. Lovro Bengez Susedgrad Sokol