Od 18. do 20. lipnja 2026. godine Sarajevo je bilo domaćin Europskog klupskog prvenstva pod okriljem Europske taekwondo unije (ETU) s više od 1700 prijavljenih sportaša i sportašica. U kadetskoj i juniorskoj konkurenciji predstavnici zagrebačkih klubova nastupili su kao selekcija Zagrebačkog taekwondo saveza (ZTS), ostvarivši zapažene rezultate protiv ponajboljih europskih klubova i reprezentativaca. Posebno vrijedan uspjeh ostvaren je u juniorskom uzrastu, gdje je Zagrebački taekwondo savez u ukupnom ekipnom poretku zauzeo izvrsno drugo mjesto u ukupnom plasmanu.

Kadetska konkurencija

  • Šimun Nevistić (Activ) – bronca (-61 kg)

Juniorska konkurencija

  • Dorotea Jesih (Čigra) – zlato (-46 kg)
  • Patrik Kolaković (Pantera) – srebro (-55 kg)
  • Lorena Opacak (Ion) – zlato (-68 kg)
  • Sara Žižić (Ion) – srebro (+68 kg)

Seniorska konkurencija

  • Margarita Vukić (Dubrava) – bronca (-57 kg)
  • Ivana Arelić (Orion) – srebro (-67 kg)

Ostvareni rezultati potvrđuju kontinuitet kvalitetnog rada zagrebačkih klubova te uspješan razvoj mladih sportaša kroz sustav Zagrebačkog taekwondo saveza. Drugo mjesto u ukupnom juniorskom poretku posebno je priznanje generaciji koja posljednjih godina ostvaruje zapažene rezultate na domaćim i međunarodnim natjecanjima te predstavlja snažan poticaj za nastavak uspješnog rada u nadolazećem razdoblju.