U Beču je 20. i 21. lipnja 2026. godine održano međunarodno natjecanje Austria Open 2026 G-1 Poomsae, na kojem je nastupilo ukupno 464 natjecatelja iz više europskih i svjetskih zemalja.

Zagrebački taekwondo savez na ovom su natjecanju predstavljali:

  • Andrija Ostojić – kadeti, standardne forme pojedinačno
  • Stjepan Tonžetić – juniori, standardne forme pojedinačno
  • Josip Šteko – U30, standardne forme pojedinačno
  • Lucija Jazić – U30, standardne forme pojedinačno
  • Fran Feletar – U17 juniori, freestyle forme pojedinačno
  • Matea Luša – U17 juniori, freestyle forme pojedinačno
  • Toma Ivičić – O17 seniori, freestyle forme pojedinačno
  • Roberta Špoljar – O17 seniori, freestyle forme pojedinačno
  • Lejla Cinac – JB-3

Natjecatelje je vodio trener Anđelko Vučenik.

Najbolji rezultat ostvario je Andrija Ostojić, koji je u kategoriji kadeta u standardnim formama pojedinačno osvojio 1. mjesto i zlatnu medalju.

Austria Open jedan je od popularnijih međunarodnih turnira u disciplini formi te natjecateljima pruža priliku za stjecanje vrijednog iskustva kroz nastupe u jakoj međunarodnoj konkurenciji. Nastup u Beču bio je još jedna prilika članovima zagrebačkih klubova za provjeru forme i prikupljanje iskustva uoči nastavka natjecateljske sezone.

Zagrebački taekwondo savez čestita svim natjecateljima i treneru na nastupu, a posebno Andriji Ostojiću na osvojenom zlatnom odličju.